Dermedic Baby Linum Emolient Bath and Shower Oil * 500 ML

Dermedic Baby Linum Emolient Bath and Shower Oil * 500 ML

Lekë 2,200.00
Title:  
Vaj pastrues dushi për lëkurën delikate të bebeve.

500 ml

Dermedic Baby Linum Emolient Bath and Shower Oil në sajë të përbërësve aktivë, ku përmendim: Vaj i Farave të Lirit me acide yndyrore esenciale Omega3, Omega 6, Omega 9, Vaj Mineral dhe Vitaminë E, ka disa efekte në lëkurë:

  • Pastron butësisht lëkurën pa dëmtuar shtresën e saj lipidike dhe mikrobiomën.
  • Për kujdesin e përditshëm në formën e banjove zbutëse për fëmijët me problemin e tharjes së tepërt të lëkurës, dermatitit atopik dhe psoriazës.
  • Përmban ruajtës natyral ECO-cert.
  • Hipoalergjik.
  • Ushqen dhe zbut lëkurën.
  • Ka një efekt rigjenerues.
  • Nuk përmban sapun.

Shtoni një kapak në ujin e përgatitur për banjë. Mund të përdoret edhe në dush, direkt në lëkurë. 

Shpëlajeni lëkurën tërësisht pas dushit.

Shiko edhe