Neostrata Sheer Defend Physical Protection Spf 50

Lekë 5,100.00
Title:  
Sheer Physical Protection me SPF 50 është një mbrojtës me pak ngjyrë, ideal për lëkurat mikse dhe të yndyrshme. ⁠

50 ML

Formuluar me Oksid Zinku, Dioksid Titaniumi dhe antioksidantë të fuqishëm PHA (Polihidroksi Acide), kremi bën të mundur forcimin e funksionit barrierë të lëkurës ndaj faktorëve të jashtëm mjedisorë.⁠ Sheer Physical Protection është 100% mineral dhe bën mbrojtje të lartë të lëkurës nga rrezet UVA dhe UVB.  

Ka pak ngjyrë, e cila nuk është mbuluese, përshtatet me tonalitetin e lëkurës⁠, përthithet shpejt dhe nuk jep shkëlqim por e le fytyrën mat.

  • Ideal për lëkurat normale, mikse, të yndyrshme dhe sensitive
  • Mbrojtës
  • Hidratues⁠
  • Efekt anti-rrudhë⁠
Aplikojeni në fytyrë dhe qafë çdo ditë, 15 minuta para ekspozimit në diell.

-Mos harroni ta tundni para përdorimit.

Shiko edhe