Skincode Essentials Sun Protection Face Lotion SPF 50+ * 100 ML

Skincode Essentials Sun Protection Face Lotion SPF 50+ * 100 ML

Lekë 3,380.00
Title:  
Krem me faktor të lartë mbrojtje ndaj diellit, për të gjitha tipet e lëkurës.

100 ml

Skincode Essentials Sun Protection Face Lotion SPF 50+ është një krem delikat me faktor të lartë mbrojtje ndaj rrezatimeve diellore, për të gjitha tipet e lëkurës, edhe për atë më sensitive. 

  • CM-Glukani, principi aktiv bazë i formulimit, zotëron veti shumë të mira antioksidante, duke ndihmuar në mbrojtjen dhe riparimin e lëkurës.
  • Vitamina C me efektin antioksidant, mbron lëkurën nga stresi oksidativ dhe përforcon efektin mbrojtës ndaj diellit.

Ky produkt ofron njëkohësisht ushqim, rigjenerim dhe mbrojte të lëkurës.

Teksturë e lehtë, jo e yndyrshme, pa fragranca, pa paraben.

E testuar dermatologjikisht.

Këshillohet aplikimi në fytyrë, qafë dhe dekolte, 20 minuta para ekspozimit në diell.

Përsëriteni aplikimin gjatë ditës, disa herë për një mbrojtje më efikase.

Shmangni zonën e syve.


Shiko edhe