A-derma Exomega Gel Moussant Emollient * 500 ML

A-derma Exomega Gel Moussant Emollient * 500 ML

Lekë 2,600.00
Title:  
Xhel për lëkura me tendencë atopike dhe shumë të thata.

200 ML

A- Derma xhel, e cila në formulë nuk ka sapun, paraben dhe aromë është ideale për pastrim e lëkurës atopike dhe shumë të thatë.
Është i përshtatshmëm për të gjitha grupmoshat, si fëmijë edhe të rritur.
  • Xheli përmban në formulë Ekstraktin e tërshërës Rhealba, e cili ndihmon në qetësimin e irritimeve në lëkurë.
  • Filaxérine, që ndihmon në reduktimin e tharrjes dhe Glicerinë për hidratimin e lëkurës.
Falë strukturës së saj xhel duke u shndërruar në një shkumë kremoze, baza e saj e butë dhe lipide pastron butësisht fytyrën dhe 
trupin duke e lënë të zbutur dhe të hidratuar për një kohë të gjatë. 
  • Aplikojeni xhelin duke e masazhuar në fytyrë dhe trup të lagur më parë. 
  • Prisni pas sekonda.
  • Shplajeni me pas me ujë të pastër.

Shiko edhe