Apivita Express Beauty Aloe Moisturizing & Refreshing Face Mask * 8 ML

Apivita Express Beauty Aloe Moisturizing & Refreshing Face Mask * 8 ML

Lekë 500.00
Title:  
Maskë për fytyrën me Aloe Vera.

8 ml

Apivita Express Beauty Aloe Moisturizing & Refreshing Face Mask është maskë fytyre me Aloe Vera, një bimë terapeutike e njohur e cila përdoret si suplement ushqimor për gjallërimin e organizmit, hidraton dhe qetëson menjëherë lëkurën.

  • Rikthen hidratimin e lëkurës falë aloes, acidit hialuronik dhe ekstraktit të trëndafilit.
  • Përmirëson elasticitetin e lëkurës duke i dhënë asaj një strukturë të butë dhe të lëmuar me vaj jojoba, vaj gruri, gjalpë shea dhe mjaltë trumzë greke.
  • Forcon dhe rigjeneron nëpërmjet vajit esencial bergamot.
  • Uji në këtë përbërje është zëvendësuar nga një infuzion antioksidant i trëndafilit të egër.

  • Aplikoni një shtresë në lëkurë të pastër duke shmangur zonën e syve. Lëreni të veprojë për 10 minuta, hiqni maskën e tepërt me një copë pambuku të lagur dhe më pas shpëlajeni mirë me ujë. 
  • Përdoreni 1-2 herë në javë.

Shiko edhe