Avene Cleanance Gel Nettoyant * 400 ML

Lekë 2,500.00
Title:  
Larës për fytyra të yndyrshme dhe të predispozuara ndaj akneve.

400 ml

Avène Gel Cleanser pastron butësisht pa irrituar ose dëmtuar lëkurën.

  • Eliminon tepricën e sebumit (yndyrës) dhe pastron epidermën duke respektuar pH e saj fiziologjik.
  • Pastrimi realizohet falë bazës së tij të butë pastruese.
  • Ekstrakti nga origjina vegjetale e Cucurbita Pepo ndihmon në reduktimin e tepërt të yndyrës në lëkurë.
  • Uji Termal Avene bashkë me Glukonatin e Zinkut jep një efekt anti-irritues, zbut dhe qetëson lëkurën.
  • Pa sapun. Hipoalergjik, jo komedogjenik.


  • Aplikoni në fytyrë të lagur, shkumojeni dhe shpëlajeni tërësisht.

Shiko edhe