Avene Soothing Eye Contour Cream*10ML

Avene Soothing Eye Contour Cream*10ML

Lekë 2,100.00
Title:  
Krem për zonën e syve delikat.

10 ml

Krem qetësues dhe hidratues për kujdesin e syve.

Me një teksturë shumë të lehtë dhe jo të yndyrshme, kremi qetësues i syve përdoret për masazhe shumë të lehta në qepallat dhe konturin e syve. Formula e saj me tolerancë të lartë respekton hollësinë dhe brishtësinë e kësaj zone dhe qetëson irritimet e saj.

  • Qetësues dhe antiirritues nëpërmjet ujë termal avene, i lidhur me alfa-bisabolol, qetëson irritimet, shtrëngimet dhe skuqjet.
  • Dekongjestionant: Falë sulfatit të dekstranit.
  • Hidratues dhe mbrojtës: përmes formulës së tij të pasuruar me agjent hidratues dhe me përbërës aktivë kundër radikaleve të lira, kontribuon në ofrimin e hidratimit dhe mbrojtjes më të mirë të konturit të syve dhe qepallave.

Të aplikohet 2 herë në ditë tek zona e syve.

Shiko edhe