Avene Xeracalm A.D Olio Detergente * 400 ML

Avene Xeracalm A.D Olio Detergente * 400 ML

Lekë 2,600.00
Title:  
Vaj pastrues për lëkurat shumë të thata.

400 ml

Avène XeraCalm A.D Olio Detergente, i pasur me Ujin Termal të Pranverës, pastron butësisht lëkurat shumë të thata falë bazës së tij të butë pastruese pa sapun dhe me pH neutral.

  • Formuluar duke përdorur një minimum përbërësish, mbron nga efektet e tharjes së ujit.
  • Kompleksi l-modulia  lejon të zvogëlojë dhe qetësojë ndjesitë e kruajtjes, zvogëlon skuqjen dhe acarimet për shkak të hiperreaktivitetit të lëkurës.
  • Cer-Omega lejon riparimin dhe ushqimin e lëkurës, duke forcuar filmin e saj mbrojtës.
  • Lëkura është e butë dhe e rehatshme, më rezistente ndaj agresioneve të jashtme.


  • Të aplikohet në dush, shkumojini në duart e lagura para se ta aplikoni në lëkurë. 
  • Shpëlajeni dhe thani lëkurën me delikatesë.

Shiko edhe