Avene Xeracalm Baume Relipidant * 200 ML

Avene Xeracalm Baume Relipidant * 200 ML

Lekë 3,200.00
Title:  
Krem rigjenerues për lëkurë shumë të thatë, që vuan nga dermatitis apo kruarjet.

200 ML

Avene Xeracalm Baume Relipidant ushqen lëkurat shumë të thata dhe lehtëson ndjesitë e kruajtjes për të gjitha moshat.
Formula e balsamit XeraCalm AD është krijuar falë inovacionit I-modulia ®.
  • I-modulia ® është një inovacion bioteknologjik i krijuar pas 12 vjet kërkimesh në laboratorët e Pierre Fabre. Ky inovacion ofron lehtësim të ndjesisë së kruajtjes në lëkurat shumë të thata, lehtëson skuqjet/irritimet e shkaktuara nga hiper-aktiviteti i lëkurës dhe ri-mëson lëkurën të mbrojë veten e saj.
  • Cer-Omega: rigjeneron dhe ushqen lëkurën, si dhe përforcon shtresën hidrolipidike mbrojtëse.
  • Uji termal Avene ofron efekt qetësues dhe zbutës. 
Lëkura ndjehet e butë, e rehatshme, e hidratuar dhe nuk kruhet më.

  • Aplikoni kremin rigjenerues XeraCalm AD 1-2 herë në ditë në zonat e thata të fytyrës apo trupit, pasi t’i keni larë me vajin pastrues XeraCalm AD.

Shiko edhe