Bionike Acteen Acqua Detergente Riequilibrante * 150 ML

Bionike Acteen Acqua Detergente Riequilibrante * 150 ML

Lekë 1,300.00
Title:  
Shkumë pastruese për fytyrë të yndyrshme, me tendencë për akne.

150 ml

Bionike Aknet Acqua Detergente Riequilibrante është shkumë pastruese delikate, e lehtë për t'u shpëlarë për lëkurën seborreike dhe të prirur ndaj akneve. 

E lë lëkurën të freskët dhe të pastër, ndihmon në rregullimin e prodhimit të sebumit dhe parandalon formimin e pikave të zeza.

Përmban:

  1. Acid Salicilik, i cili promovon eleminimin e qelizave të vdekura dhe të yndyrës së tepërt.
  2. Piroktone Olamine dhe Klorhexdinë, një kompleks bakterostatik, i cili rregullon proliferimin e baktereve.
  3. Acid Oleanolik dhe Dihidroguauaretik, që parandalon inflamacionin dhe proliferimin e baktereve.
  4. Vaj Kumin, Ekstrakt Mangnolia dhe Manuka, të cilët kundërshtojnë hiperkeratizimin.

Falë dispenserit special, formula e tij ujore formon një shkumë të butë që lejon një shpërndarje homogjene në lëkurë.
Rekomandohet për pastrimin e përditshëm të lëkurës së yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve, duke kontrolluar sekretimin e sebumit dhe për të luftuar përhapjen e baktereve. Gjithashtu indikohet në rastin e lëkurës sensitive.

Këshillohet pastrimi i fytyrës me shkumën në mëngjes dhe në mbrëmje.

Rekomandohet aplikimi i një sasie shkume në fytyë të njomë, masazhimi dhe më pas shpëlarja e fytyrës me ujë të ngrohtë.

Shiko edhe