Caudalie Vinopure Purifying Gel Cleanser 150 ML

Caudalie Vinopure Purifying Gel Cleanser 150 ML

Lekë 2,500.00
Title:  
Xhel larës për lëkura mikse dhe me tendencë akneike.

150 ml

Vinopure Gel Cleanser është një xhel freskues, i cili pastron poret, largon papastërtitë, redukton pikat e zeza dhe formimin e akneve nga lëkura pa shkaktuar tharje. E le lëkurën të pastër, të freskët dhe me shkëlqim.

Përbërësit aktivë:

  • Vaj Esencial i Livandos: veprim anti-inflamator dhe qetësues.
  • Vaj Esencial i Mentes: Tonifikon dhe ushqen lëkurën.
  • Acid Salicilik Natyral: Pastron dhe redukton madhësinë e poreve.
  • Vaj Esencial i Rozmarisë: Veprim anti-inflamator dhe anti-bakterial.
  • Ujë Rrushi Organik Caudalie: Hidratues, qetësues, prebiotik.
  • Polifenole: Veprim antioksidues, anti-rrudhë.
Ideale për lëkurat mikse me tendencë akneike.


-Pa sulfate, pa sapun, pa alkool. 

-Pa aromë sintetike.

-Përbërës të ccertifikuar organikë, 99% me origjinë natyrale.

-Jo-komedogjenik, jo-fotosensitiv. Testuar dermatologjikisht.

  1. Aplikojeni larësin në mëngjes dhe në mbrëmje.
  2. Masazhojeni në lëkurë të lagur derisa të arrihet një shkumë e imët, duke shmangur zonën përreth syve.
  3. Shpëlajeni me ujë.

Shiko edhe