Dermedic Angio Prevent Nano Vit E * 40 ML

Dermedic Angio Prevent Nano Vit E * 40 ML

Lekë 3,500.00
Title:  
Krem dite me veti antioksidante dhe redutkues i skuqjes.

40 ml

Dermedic Angio Prevent Nano Vit E është një garanci për trajtimin gjithëpërfshirës të lëkurës kapilarë dhe lëkurës që shfaq simptoma të puçrrave rosacea.

Përbërësit: 

 • Physavie;
 • Forma Nanosomale e Vitaminës E;
 • Kompleksi Korrekt i Skuqjes Optike (Neutrazentm + Ekstrakt Arnica + Klorofil).

Vetitë:

 1. Zbut menjëherë dhe zvogëlon dukshmërinë e enëve të gjakut të zgjeruara dhe redukton ënjtjen;
 2. Redukton hiperreaktivitetin e qelizave epidermale;
 3. Forcon muret e kapilarëve, zvogëlon përshkueshmërinë e tyre dhe tendencën për t'u zgjeruar;
 4. Mbron nga mbinxehja e tepërt e lëkurës si rezultat i ekspozimit ndaj rrezatimit infra të kuqe IR;
 5. Kufizon plakjen termike të lëkurës;
 6. Mbron nga shfaqja e reaksioneve inflamatore me sfond termik;
 7. Mbron dhe rigjeneron barrierën mbrojtëse të epidermës;
 8. Parandalon humbjen e ujit trans epidermal dhe siguron një nivel adekuat të hidratimit të lëkurës;
 9. Përmban filtra UVA, UVB SPF 20 dhe IR;
 10. Teksturë e lehtë, perfekte për grim;
 11. Jo komedogjene;
 12. Lloji i lëkurës: E ndjeshme ndaj njollave;

Aplikoni një shtresë homogjene të kremit në fytyrë, qafë dhe dekolte dhe lëreni të përthithet.

Shiko edhe