Dermedic Hydrain 3 Ultra-Hydrating Cream-Gel 50 ML

Dermedic Hydrain 3 Ultra-Hydrating Cream-Gel 50 ML

Lekë 3,700.00
Title:  
Krem-xhel hidratues për të gjitha tipet e lëkurës.

50 ml

Dermedic Hydrain 3 Ultra-Hydrating Cream-Gel është një krem-xhel ultra-hidratues për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht për lëkurën e thatë të ndjeshme.

Përbërësit aktivë: 

 • Aqualare complex® (Ujë termal+4 forma të acidit hialuronik+glikozaminoglikane+trehalozë);
 • Ure;
 • Glicerinë;
 • Dub diol;
 • Betainë;
 • Fitosqualan – squalane;
 • Vitaminë E 
 • Allantoin;
 • Xpertmoist.

Vetitë:

 1. Përmban kompleks unik, të patentuar Aqualare me 4 forma të Acidit Hialuronik;
 2. Lehtësim i menjëhershëm o ndjesisë së tërheqjes për lëkurën;
 3. Efekt hidratues afatgjatë i vërtetuar klinikisht;
 4. Për të gjitha llojet e lëkurës që kanë nevojë për hidratim;
 5. Konsistencë e lehtë, jo e yndyrshme, krem-xhel;
 6. Ideale si bazë make-up;
 7. Nuk bllokon poret.

Aplikojeni në mënyrë homogjene në fytyrë, qafë dhe dekolte të pastruar dhe lëreni të përthithet.

Shiko edhe