Dermedic Normacne Acne Spot Treatment * 15 ML

Dermedic Normacne Acne Spot Treatment * 15 ML

Lekë 1,450.00
Title:  
Xhel për trajtimin akneve aktive dhe pikave të zeza në lëkurat me tendencë akneike.

15 ml

Dermedic Normacne Acne Spot Treatmen tështë një trajtim lokal për aknet.

Përbërësit aktivë: 

 • Acid Salicilik:
 • Peroksid Hidrogjeni;
 • Acid Laktobionic;
 • D-pantenol.

Vetitë:

 1. Ka efekt antibakterial;
 2. Qetëson inflamacionet dhe rigjeneron epidermën;
 3. Zvogëlon madhësinë dhe numrin e lezioneve të akneve;
 4. Përshpejton shërimin e lezioneve të akneve;
 5. Zvogëlon dukshëm ndryshimet inflamatore të akneve që pas aplikimit të parë;
 6. Pastron poret e bllokuara, rregullon prodhimin e sebumit;
 7. Eliminon ndryshimet e lëkurës me akne dhe parandalon formimin e tyre;
 8. Rivendos ekuilibrin në mikrobiomën e epidermës së ndryshuar lokalisht;
 9. Jo komedogjen;
 10. I testuar dermatologjikisht.

 • Aplikojeni në zonat e prekura nga aknet dhe lëreni derisa të përthithet. 
 • Përdoreni në lëkurë të pastër dhe të thatë disa herë në ditë. 
 • Mos e përdorni gjatë banjove të diellit.

Shiko edhe