Dermedic Normacne Mattifying Day Cream * 55 G

Dermedic Normacne Mattifying Day Cream * 55 G

Lekë 2,550.00
Title:  
Krem dite me efekt matifikues.

55 g

Dermedic Normacne Mattifying Day Cream është një krem dite, me efekt mat për lëkurën e yndyrshme dhe të kombinuar, që është e prirur ndaj akneve.
Rekomandohet për kujdesin e përditshëm të lëkurës së kombinuar dhe të yndyrshme me tendencë për lezione akne. Për aplikim gjatë ditës.

Tiparet:

 1. Ka një efekt mattifikues afatgjatë;
 2. Qetëson inflamacionet e lokalizuara të lëkurës;
 3. Ndalon prodhimin e tepërt të sebumit;
 4. Redukton keratinizimin e tepërt të lëkurës;
 5. Ka një konsistencë të lehtë;
 6. Nuk bllokon poret;
 7. Hipoalergjik.

Përbërësit aktivë:

 • AC.NET;
 • Enna Komplex;
 • Allantoin;
 • D-Panthenol.

Aplikojeni në lëkurën e pastër të fytyrës duke e masazhuar me lëvizje rrethore. 

Përdoreni rregullisht çdo mëngjes.

Shiko edhe