Dermedic Normacne Mattifying Moisturizing Cream * 40 ML

Dermedic Normacne Mattifying Moisturizing Cream * 40 ML

Lekë 2,800.00
Title:  
Krem hidratues me efekt mat për lëkurë të yndyrshme.

40 ml

Dermedic Normacne Mattifying Moisturizing Cream është një krem hidratues matfikues. I përshtatshëm për lëkurë të yndyrshme, akneike dhe mikse.

Përbërësit aktivë:

 • Ujë Termal, 
 • Kompleksi Veprolanum™ (heksylresorcinol, acid linoleik, resveratrol, hordenin, neurotransmetues GABA);
 • Kompleksi Oxyniacyde™ (ekstrakti i rrënjës së kafkës së kafkës Baikal, niacinamide, resveratrol);
 • Acid Hialuronik;
 • Vaj Avokado;
 • Vaj Eksineksymin + Dub Diol.

Vetitë:

 1. Siguron efekt mattifikues afatgjatë.
 2. Lufton shkaqet e formimit dhe acarimit të akneve.
 3. Redukton sasinë e baktereve, që shkaktojnë aknet.
 4. Prish komunikimin ndërbakterial;
 5. Shpërbën biofilmin bakterial;
 6. Kontrollon sekretimin e sebumit;
 7. Zvogëlon madhësinë e poreve;
 8. Hidraton lëkurën;
 9. Jo komedogjen.
 10. Hipoalergjik.

Aplikojeni çdo mëngjes në një fytyrë të pastër duke e masazhuar butësisht.

Shiko edhe