Dermedic Normacne Prevent Micellar Water

Lekë 2,050.00 Lekë 2,050.00
Sasia:  
Ujë micelar për lëkurën mikse në të yndyrshme.

200 ml, 500 ml

Dermedic Normacne Prevent Micellar Water është një ujë micelar për lëkurë të yndyrshme dhe të kombinuar, në gjendje të heqë edhe makeup-in e papërshkueshëm nga uji (waterproof). Ai gjithashtu rregullon dhe minimizon prodhimin e tepërt të sebumit, dhe ka efekte freskuese dhe qetësuese.

Karakteristikat:

 • Zgjedhja e duhur për kujdesin e përditshëm për lëkurën me yndyrë dhe të kombinuar.
 • Në gjendje të heqë edhe makiazhin waterproof/ të papërshkueshëm nga uji.
 • Rregullon dhe minimizon prodhimin e tepërt të sebumit.
 • Ka efekte freskuese dhe qetësuese.
 • Qetësues, Pastrues, Anti-akne.
 • Nuk bllokon poret e lëkurës dhe nuk lë asnjë film në lëkurë.
 • Nuk irriton sytë.
 • Testuar oftalmologjikisht.


 • Lagni një tampon pambuku me ujë micelar. 
 • Pastroni butësisht dhe ngadalë fytyrën, qafën dhe zonën e dekoltesë. 
 • Mbajeni tamponin e pambukut të lagur në ujë micelar kundër qepallave të syve për një moment, dhe hiqni makeup-in duke lëvizur atë vertikalisht për poshtë.

Shiko edhe