Dermedic Sunbrella Baby Cream SPF 50 * 50 ML

Dermedic Sunbrella Baby Cream SPF 50 * 50 ML

Lekë 2,245.00
Title:  
Krem me faktor mbrojtës për lëkurën delikate të fëmijëve dhe bebeve.

50 ml

Dermedic Sunbrella Baby Cream SPF 50 krijon një film mbrojtës në lëkurën e fëmijës, duke parandaluar penetrimin e rrezeve UV. 

 • Ky produkt përmban filtra mineralë, të cilët janë të tolerueshëm nga lëkura delikate e fëmijëve dhe bebeve.
 • Në përbërje të tij, gjendet një prekursor i Vitaminës D, i cili në kontakt me rrezatimet UV konvertohet në Vitaminë D3.
 • Vaji i Ullirit, Glicerina dhe Uji Termal reduktojnë skuqjet, qetësojnë djegiet e lëkurës dhe ndihmojnë në rigjenerimin e saj.
 • Vitamina E ka veti antioksidante dhe mbron qelizat nga stresi oksidativ.
 • Tekstura e tij delikate depërton në lëkurë, duke ndihmuar në ushqimin dhe hidratimin e saj.

  • Hipoalergjik.
  • Fotostabël.
  • Kundër ujit.

  I përshtatshëm për përdorim tek fëmijët dhe bebet që nga lindja.


  Aplikojeni në lëkurën e fëmijës të paktën 15 minuta para ekspozimit në diell.

  Përsëriteni aplikimin disa herë gjatë ditës, sidomos pas kontaktit me ujin.


  Shiko edhe