Dermedic Tolerans Nourishing Night Cream * 55 G

Dermedic Tolerans Nourishing Night Cream * 55 G

Lekë 3,470.00
Title:  
Krem hidratues nate për lëkurë të ndjeshme.

55 g

Dermedic Tolerans Nourishing Night Cream është një krem ushqyes dhe hidratues që qetëson lëkurën e irrituar, duke rikthyer mikrobiomën e humbur. Gjithashtu redukton aktivitetin e neuropeptideve përgjegjës për skuqjen e lëkurës, e cila është një simptomë e mbindjeshmërisë së lëkurës. 

Rekomandohet për kujdesin e përditshëm të lëkurës së ndjeshme ndaj acarimeve dhe lëkurës që nuk toleron produktet konvencionale të kujdesit të lëkurës. 

Për aplikim në mbrëmje. 

Përbërësit aktivë: 

  • Neutrazen™,;
  • Vaj Ulliri;
  • Vaj Avokado;
  • Phytosqualan-Squalane;
  • Glicerinë;
  • Dub Diol.


Aplikojeni çdo mbrëmje në fytyrë, qafë dhe dekolte të pastër, masazhojeni butësisht dhe lëreni të përthithet.

Shiko edhe