Dermedic Tolerans Sensitive Physiological Micellar Emulsion * 200 ML

Dermedic Tolerans Sensitive Physiological Micellar Emulsion * 200 ML

Lekë 1,910.00
Title:  
Emulsion micelar heqës i make-up-it.

200 ml

Dermedic Tolerans Sensitive Physiological Micellar Emulsion largon në mënyrë efektive grimin dhe papastërtitë, pa irrituar lëkurën.

  • Mund të përdoret me ose pa ujë;
  • Nuk e bën lëkurën të ndihet e thatë apo e tërhequr;
  • Lehtëson irritimin dhe parandalon hiperreaktivitetin epidermik;
  • Nuk bllokon poret;
  • Formon një shtresë të hollë mbrojtjeje në lëkurë;
  • Pa SLS, SLES, sapun, parabenë, aroma dhe ngjyrues;
  • Hipoalergjik;
  • I testuar klinikisht dhe oftalmologjikisht.

Udhëzime përdorimi:

  • Pa ujë: Aplikojeni pak në një copë pambuku dhe pastroni butësisht dhe ngadalë fytyrën, qafën dhe dekoltenë. Vendosni një jastëk pambuku në qepallat tuaja dhe pastroni butësisht përbërjen e syve me një lëvizje të butë poshtë.
  • Me ujë: Aplikojeni pak në fytyrë dhe sy të thatë. Hiqni të gjithë grimin dhe papastërtitë me lëvizje të lehta masazhi, më pas shpëlajeni tërësisht me ujë.

Shiko edhe