ESI Le Dieci Erbe Flor * 40

ESI Le Dieci Erbe Flor * 40

Lekë 810.00
Title:  
Suplement ushqimor, me përmbajtje bimore, i cili favorizon lëvizshmërinë intestinale dhe funksionin tretës.

40 kapsula

ESI Le Dieci Erbe Flor është një suplement ushqimor me origjinë 100% natyrale nga 10 përbërës bimorë, të cilët favorizojnë mirëfuksionimin e traktit gastro-intestinal.


Përbërësit aktivë:
  • Ekstrakt Kaskara, Cassia dhe Ramnusi Alpin ndikojnë në lëvizshmërinë intestinale, tretjen e ushqimit dhe jashtëqitjen.
  • Ekstraket e Dandelion, Likorice, Marrubium Vulgare, Foeniculum Vulgare dhe Gentiana favorizojnë tretjen e ushqimit.
  • FOS-Frukto-oligosakaridet zakonisht përdoren nga goja për kapsllëk. Disa njerëz i përdorin ato për humbje peshe, për të parandaluar diarrenë e udhëtarëve dhe për të trajtuar nivelet e larta të kolesterolit dhe osteoporozën. Por ka kërkime të kufizuara shkencore për të mbështetur këto përdorime të tjera. Frukto-oligosakaridet përdoren gjithashtu si prebiotikë.

Dozimi:

  • Doza e rekomanduar është 1-2 tableta me shumë ujë, në darkë para gjumit.
  • Mbajeni larg fëmijëve nën 3 vjeç.

Shiko edhe