Exuviance Rejuvenating Treatment Masque * 74 ML

Lekë 4,800.00
Size:  
Maskë për të gjitha tipet e lëkurave.

74 ml/ 227 ml

Exuviance Rejuvenating Treatment Masque është një maskë rigjeneruese, eksfoliuese me efekt të lartë hidratues dhe anti-rrudhë për të gjitha tipologjitë e lëkurave.

Përfitimet kryesore:

 • Maskë me efekt anti-rrudhë
 • Formuluar për të bërë eksfolim (rrjepje) të lehtë në lëkurë
 • Efekt të lartë hidratues
 • Jep ndjesi freskie dhe rigjenerimi në lëkurë
 • Testuar dermatologjikisht

Përbërësit:

 • Alfa Hidroksi Acidet (AHA) dhe Poli Hidroksi Acidet (PHA), ndihmojnë në eksfolimin dhe stimulimin e rigjenerimit të qelizave.
 • Acidi Mandelik dhe Glukonolaktoni ndihmojnë në zvogëlimin e pamjes së rrudhave të imta dhe ekzistuese.
 • Një përzierje e vitaminave, hidraton dhe siguron mbrojtje antioksiduese kundër shenjave të ardhshme të plakjes.
 • Vitaminat A dhe E dhe një Kompleks Pro-Vitaminash B kanë efekt të lartë hidratues, ndërsa antioksiduesi i pro-vitaminës C ndihmon në mbrojtjen kundër radikaleve të lira.


 • Aplikojeni maskën mbi fytyrë dhe qafë të pastruar më parë, duke shmangur zonën përreth syve.
 • Lëreni të thahet plotësisht për 15-20 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë.
 • Përdoreni 1 herë në javë ose sa herë është e nevojshme.

Shiko edhe