Frezyderm AC Norm Active Foam Plus * 150 ML

Frezyderm AC Norm Active Foam Plus * 150 ML

Lekë 2,140.00
Title:  
Shkumë pastruese për lëkurë të yndyrshme me tendencë për akne.

150 ml

Frezyderm AC Norm Active Foam Plus është një shkumë aktive pastrimi dhe kujdesi, e duhur për lëkurën e yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve. Për pastrim të butë pa irritim.
Heq në mënyrë efektive sebumin e tepërt, ndotësit dhe make up-in nga lëkura, ndërsa trajton aknet.

  1. Kontrollon sekretimin e tepërt të sebumit (me ΑΗΑ) dhe pengon zhvillimin e inflamacionit. 
  2. Hidraton dhe redukton intolerancën e lëkurës, për shkak të faktorit Deepsan që përmban, për rehati dhe gjallëri të lëkurës.

E përshtatshme për:

  • Lëkurë të yndyrshme;
  • Akne të lehta, të moderuara dhe të rënda;
  • Mirëmbajtjen e lëkurës pas seancave mjekësore për aknet

Jo komedogjenike.
Testuar dermatologjikisht.

Mëngjes dhe mbrëmje, në fytyrë, shpinë dhe gjoks.

Veprim i lehtë: Aplikojeni në lëkurë të lagur, pastrojeni butësisht me lëvizje rrethore dhe shpëlajeni me ujë të bollshëm.
Veprim i përforcuar: Aplikojeni në lëkurë të lagur, pastrojeni butësisht me lëvizje rrethore dhe fshijeni me një pecetë.

Shiko edhe