Frezyderm Sun Sceen Velvet Face SPF 50+ * 50 ML

Lekë 2,800.00
Title:  
Krem dielli për fytyrën me faktor mbrojtës 50+.

50 ml

Frezyderm Sun Sceen Velvet Face SPF 50+ është një krem mbrojtës për fytyrën, me teksturë transparente dhe mjaft të lehtë për t'u përhapur në lëkurë.

I përshtatshëm për të gjitha tipologjitë e lëkurave.

Përfitimet kryesore:

  • Mbron lëkurën nga hiperpigmentimi, i shkaktuar nga ekspozimi në diell.
  • Efekt hidratues duke e lënë lëkurën të butë.  
  • Absorbon sebumin (yndyrën) në lëkurë.
  • Efekt mat që zgjat për rreth 6 orë.
  • Zbut rrudhat ekzistuese.
  • Përdoret dhe si bazë për make-up.
Tekstura e kremit është jo-yndyrore, nuk le shenja të bardha në lëkurë dhe është rezistente ndaj ujit.

Testuar dermatologjikisht. Pa paraben dhe pa aromë.


Aplikoni kremin rregullisht në të gjitha zonat e ekspozuara, 20-30 minuta para ekspozimit në diell. 

Riaplikojeni çdo 2 orë, pas notit ose nëse e fshini fytyrën me peshqir.

Shiko edhe