La Roche Posay Anthelios Age Correct SPF 50 * 50 ML

Lekë 3,700.00
Title:  
Krem anti-rrudhë me faktor të lartë mbrojtje ndaj diellit.

50 ml

La Roche Posay Anthelios Age Correct SPF 50 përmban principe aktive me efekt anti-rrudhë, reduktim të njollave kafe dhe përmirësim të elasticitetit të lëkurës.

  • Formula e pasur me Acid Hialuronik, Niacinamide, Rezorcinol dhe Ujë Termal La Roche Posay siguron hidratim, zbehje të rrudhave, redukton hiperpigmentimet dhe zbut lëkurën.

Krahas mbrojtjes me spektër të gjerë ndaj UVA/UVB , ky krem ka një efekt antioksidant duke i ofruar mbrojtje lëkurës ndaj radikaleve të lira.

E përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës, edhe për ato sensitive.

Aplikojeni në fytyrë dhe qafë, në mëngjes, 30 minuta para ekspozimit në diell.

Mund të vendoset poshtë make-up-it.

Shiko edhe