La Roche Posay Anthelios Oil Correct SPF 50 * 50 ML

La Roche Posay Anthelios Oil Correct SPF 50 * 50 ML

Lekë 2,400.00 Lekë 3,000.00
Title:  
Krem mbrojdes ndaj diellit me SPF 50+ për lëkurë të yndyrshme, me efekt matifikues deri në 12 orë.

50 ml

La Roche Posay Anthelios Oil Correct SPF 50 është një krem mbrojtës nga dielli me SPF 50+ për lëkurë të yndyrshme, me efekt mattifikues deri në 12 orë.

  • Ofron mbrojtje nga fotoplakja e shkaktuar nga ekspozimi i përditshëm në diell dhe ndihmon në korrigjimin e dukshëm të poreve, duke reduktuar kështu pamjen e papërsosmërive në lëkurën tuaj.
  • Ka një mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezeve UV dhe stresit oksidativ.
  • Ka efekt matifikues për 12 orë dhe vjen në trajte xhel-kremi, nuk ka përberje vajore duke lejuar kështu lëkurën tuaj të marrë frymë lirisht.
  • Falë fuqizimit të formulës së re nga CELLOX-B3 TECH me Mexoryl XL, ju ofron një mbrojte me spektër të gjerë duke mos lejuar ngjitjen e grimcave të papastertive në lëkurë, mbron nga stresi oksidativ, kufizon dëmtimin qelizor të shkaktuar nga rrezatimet UVB/UVA dhe rrezet infra të kuqe.
Përbërësit aktivë si: 

Acidi Salicilik, Niacinamidet, Zinku, Airlicium, kanë efekt korigjues, duke rritur kështu efikasitetin e produktit kundër papërsosmërive.
Eleminon deri në 29% imperfeksionet dhe ul deri në 11% prodhimin e sebumit.

Udhëzim mbi përdorimin:

  • Krijuar për përdorim të përditshëm.
  • Aplikojeni në lëkurë të pastër në fund të rutinës suaj të kujdesit të lëkurës.
  • Shmangni zonën e syve.
  • Në rast kontakti me sytë, shpëlajini ato menjëherë.

Shiko edhe