La Roche Posay Cicaplast Baume B5 SPF 50 * 40 ML

La Roche Posay Cicaplast Baume B5 SPF 50 * 40 ML

Lekë 2,050.00
Title:  
Balsam riparues me faktor mbrojtës, për përdorim në fytyrë dhe trup.

40 ml

La Roche Posay Cicaplast Baume B5 SPF 50, balsami ushqyes për lëkurë sensitive dhe të thatë. Formula e lehtë absobohet shpejt, duke shmangur çdo mbetje ngjitëse dhe të yndyrshme. 

Ideal për përdorim në zona të thata, të ashpra të copëtuara të lëkurës, së bashku me gërvishtjet, kullotjet dhe tatuazhet, duke zvogëluar pamjen e thatësisë, acarimit dhe vrazhdësisë. 

Kjo është në sajë të një infuzioni të Madecassoside, e cila ndihmon në një pamje të një lëkure më të butë dhe më të rehatshme.

Balsami ushqyes është i pasuruar me SPF 50, duke ofruar mbrojtje optimale ndaj rrezeve UVA dhe UVB, duke ju lejuar të jeni të sigurt nga efektet e ashpra të diellit. 

Balsami praktik dhe i përshtatshëm, është produkti perfekt për të shmangur tërheqjen nga agresorët e ashpër të jashtëm ose shqetësimet e lëkurës. 

  • Balsami mund të përdoret në fytyrë dhe trup, duke shmangur buzët dhe zonën delikate të syve.
  • I përshtatshëm për fëmijë dhe të rritur.
  • Pa fragranca, pa alkool, pa konservantë.

Aplikojeni në lëkurë të pastër dhe të thatë, sa herë të jetë e nevojshme.

Mos e aplikoni në plagë të lëkurës.

Shmangni zonën e syve dhe buzëve.

Teksturë e këndshme, përhapet lehtë. 

Nuk lë efekt ngjitës.


Shiko edhe