La Roche Posay Effaclar Eau Micellaire * 200 ML

La Roche Posay Effaclar Eau Micellaire * 200 ML

Lekë 1,900.00
Title:  
Ujë micelar për pastrimin dhe heqjen e make-up, për lëkurë të yndyrshme.

200 ml

La Roche Posay Effaclar Eau Micellaire është një pastrues pa shpëlarje, që pastron lëkurën dhe eleminon deri në grimcat mikroskopike të ndotjes. Micelat që kapsulojnë papastërtitë në formulë tërheqin papastërtitë, vajin dhe grimin, duke e bërë të lehtë fshirjen e tyre.

Përfitimet:

  • Uji micelar pastrues për lëkurën e yndyrshme heq grimin, pastron dhe tonifikon.
  • Teksturë e butë, jo agresive për lëkurën.
  • I përshtatshëm për fytyrën, sytë dhe buzët
Përbërësit aktivë:
  • Glicerina: Rrjedh nga burimet bimore, është një hidratues i shkëlqyer. Ndihmon në hidratimin e lëkurës duke thithur ujin nga mjedisi përreth.
  • Uji Termal i Burimit La Roche-Posay: Një ujë qetësues me burim në qytetin La Roche-Posay në Francë dhe një përbërës thelbësor në shumicën e produkteve tona. Ai përmban një kombinim unik të mineraleve, elementëve gjurmë dhe një përqendrim të lartë të Selenit, një antioksidant natyral.

Përdorimi:

  • Hapi 1: Aplikojeni në një tampon pambuku.
  • Hapi 2: Aplikojeni butësisht në fytyrë, sy dhe buzë. Përsëriteni derisa pambuku të duket i pastër.
Nuk ka nevojë për shpëlarje.
Përdoreni si pastrues ose tonik pastrues për lëkurën e yndyrshme.

Shiko edhe