La Roche Posay Effaclar Eau Micellaire * 400 ML

La Roche Posay Effaclar Eau Micellaire * 400 ML

Lekë 2,560.00
Title:  
Ujë micelar për heqjen e make up, për lëkurë mikse në të yndyrshme.

400 ML

La Roche Posay Effaclar Eau Micellaire është një pastrues pa shpëlarje, që pastron lëkurën deri në grimcat mikroskopike të ndotjes. Micelat që kapsulojnë papastërtitë në formulë tërheqin papastërtitë, vajin dhe grimin, duke e bërë të lehtë fshirjen e tyre.'

Përmban:

  • Glicerina: Rrjedh nga burimet bimore, është një hidratues i shkëlqyer. Ndihmon në hidratimin e lëkurës, duke thithur ujin nga mjedisi përreth.
  • Uji Termal i Burimit La Roche-Posay: Një ujë qetësues me burim në qytetin La Roche-Posay në Francë dhe një përbërës thelbësor në shumicën e produkteve tona. Ai përmban një kombinim unik të mineraleve, elementëve gjurmë dhe një përqendrim të lartë të Selenit, një antioksidant natyral.
Benefitet:
  1. Uji micellar pastrues për lëkurën e yndyrshme heq grimin, pastron dhe tonifikon.
  2. Teksturë fluide e lehtë, e ngjashme me ujin.
  3. I përshtatshëm për fytyrën, sytë dhe buzët.

  • Hapi 1: Aplikojeni në një tampon pambuku.
  • Hapi 2: Fshijeni butësisht fytyrën, sytë dhe buzët. Përsëriteni derisa pambuku të duket i pastër.

Nuk ka nevojë për shpëlarje.

Përdoreni si pastrues ose tonik pastrues për lëkurën e yndyrshme.

Shiko edhe