La Roche Posay Effaclar Purifying Foaming Gel

Lekë 2,270.00
Sasia:  
Xhel pastrues për lëkurë të yndyrshme dhe të ndjeshme.

200 ml, 400 ml

La Roche Posay Effaclar Purifying Foaming Gel, ky larës i butë i fytyrës, për lëkurë të yndyrshme, pastron në mënyrë efektive papastërtitë dhe yndyrën duke respektuar ekuilibrin e pH të lëkurës. Pastron lëkurën pa e tharë shumë. 

Testuar në lëkurë të prirur ndaj akneve (test jo komedogjeniciteti).

Përmban:

  • Zink Pidolate: I njohur për vetitë e tij pastruese për të ndihmuar në largimin e sebumit të tepërt.
  • Uji Termal i Burimit La Roche-Posay: Një ujë qetësues me burim në qytetin La Roche-Posay në Francë dhe një përbërës thelbësor në shumicën e produkteve tona. Ai përmban një kombinim unik të mineraleve, elementëve gjurmë dhe një përqendrim të lartë të Selenit, një antioksidant natyral.
I përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme.

Respekton ekuilibrin e pH të lëkurës

Jo komedogjen, që do të thotë se nuk do të bllokojë poret.

Hapi 1: Në mëngjes dhe/ose në mbrëmje, masazhoni në lëkurë të lagur me një lëvizje të butë rrethore.

Hapi 2: Shpëlajeni tërësisht dhe thajeni.

Shmangni zonën e syve.

Shiko edhe