La Roche Posay Effaclar Micro-Peeling Purifying Gel

Lekë 2,400.00
Sasia:  
Xhel pastrues për lëkurë të yndyrshme dhe me akne.

200 ml, 400 ml

La Roche Posay Effaclar Micro-Peeling Purifying Gel është xheli-pastrues për lëkurën e prirur ndaj akneve. 

Ky pastrues vepron jo vetëm duke eksfoliuar thellë dhe për të ndihmuar në reduktimin e sebumit të tepërt, por gjithashtu synon aknetdhe  zvogëlon dukshëm përsëritjen e shpërthimit.
I përshtatshëm për t'u përdorur si në fytyrë ashtu edhe në trup, Effaclar Micro-Peeling Purifying Gel Cleanser Cleanser synon aknet në fytyrë, gjoks dhe shpinë duke ndihmuar gjithashtu në reduktimin e shenjave.

Përmban:

  • Acidi salicilik- Zhbllokon thellë poret dhe pastron papërsosmëritë e rënda.
  • LHA- Mikro-eksfolon butësisht dhe rafinon poret.
  • Zinku- Pastron thellësisht lëkurën dhe redukton sebumin.
Përfitimet:
51% reduktim i njollave në vetëm 4 javë;
Reduktim 54% i njollave të trupit në vetëm 84 ditë.

● E vërtetuar shkencërisht për aknet e fytyrës, gjoksit dhe shpinës.
● Pastron dhe redukton sebumin e tepërt.
● Zvogëlon numrin e akneve dhe shenjave.
● Efikasiteti kundër përsëritjes.
● Rregullon teksturat e çrregullta të lëkurës.

  • Vendosni një sasi të vogël xheli në dorë me pak ujë dhe aplikojeni në fytyrë duke e masazhuar butësisht. 
  • Shpëlajeni tërësisht.

Formula e testuar nën kontroll dermatologjik.
Hipoalergjike. PH fiziologjik. Testuar në lëkurë të yndyrshme të prirur ndaj akneve.

Shiko edhe