La Roche Posay Effaclar Mat * 40 ML

La Roche Posay Effaclar Mat * 40 ML

Lekë 3,100.00
Title:  
Krem hidratues, me efekt mat për lëkurë të yndyrshme.

40 ml

La Roche Posay Effaclar Mat, ky hidratues mattifikues për lëkurën e yndyrshme synon sebumin e tepërt për të matifikuar lëkurën dhe për të rafinuar poret. Hidraton lëkurën duke e lënë atë të duket dhe ndjehet mat.

Ai përmban:

  • Acidi Lipo-Hidroksi: I njohur gjithashtu si LHA, është një derivat i acidit salicilik dhe ka veti eksfoliuese dhe rinovuese të sipërfaqes së lëkurës.
  • Perliti: Një pluhur që rrjedh nga shkëmbi vullkanik. Është në gjendje të thithë ujin ose sebumin dhe është i njohur për të siguruar një përfundim mat në lëkurë.
  • Silicë: Një lloj pluhuri me formë rruazash sferike, që ofron një ndjesi të mëndafshtë dhe efekt të butë. Është i lehtë dhe është në gjendje të thithë një sasi të konsiderueshme sebumi nga lëkura.
  • Glicerina: Rrjedh nga burimet bimore, është një hidratues i shkëlqyer. Ndihmon në hidratimin e lëkurës duke thithur ujin nga mjedisi përreth.
  • Dimetikoni: Një polimer me bazë silikoni që përdoret si mbrojtës i lëkurës për të ndihmuar në reduktimin e humbjes së ujit.
  • Acidi Salicilik: I njohur për vetitë e tij efektive eksfoliuese për të ndihmuar në pastrimin dhe rafinimin e pamjes së poreve. Një zgjedhje ideale për ata që shqetësohen nga poret e bllokuara dhe lëkura e yndyrshme.
  • Uji Termal i Burimit La Roche-Posay: Një ujë qetësues me burim në qytetin La Roche-Posay në Francë dhe një përbërës thelbësor në shumicën e produkteve tona. Ai përmban një kombinim unik të mineraleve, elementëve gjurmë dhe një përqendrim të lartë të Selenit, një antioksidant natyral.

Hapi 1: Përdoreni pasi të keni pastruar tërësisht lëkurën.
Hapi 2: Aplikojeni në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në fytyrë.

Shiko edhe