La Roche Posay Effaclar Serum Ultra Concentre * 30 ML

La Roche Posay Effaclar Serum Ultra Concentre * 30 ML

Lekë 5,200.00
Title:  
Serum eksfoliues kundër akneve dhe imperfeksioneve.

30 ml

La Roche Posay Effaclar Serum Ultra Concentre është një koncentrat i acideve eksfoluese të kombinuara me niacinamide qetësuese, që synon pikat e zeza, puçrrat, shenjat dhe poret e dukshme. Kjo formulë pa shpëlarje e lë lëkurën të rafinuar dhe të pastër.
Kombinon një përqendrim kaq të lartë të aktivëve sinergjikë: 3 Acide Keratolitike për të reduktuar imperfeksionet dhe shenjat + Niacinamide dhe Ujë Termal La Roche Posay për një efekt qetësues dhe kundër skuqjes. Efikasiteti i provuar kundër përsëritjes.

Përfitimet:

  • Balancë perfekte midis eksfoimit të lëkurës dhe qetësimit;
  • Serumi hap poret dhe korrigjon papërsosmëritë e vazhdueshme dhe shenjat ditë pas dite.

Veçanërisht i përshtatshëm dhe i toleruar mirë për lëkurën e prirur ndaj akneve.
Jo komedogjenik.

Aplikimi:
Aplikojeni në të gjithë fytyrën në mbrëmje, pas pastrimit të lëkurës.

Shiko edhe