La Roche Posay Hyalu B5 Serum * 30 ML

La Roche Posay Hyalu B5 Serum * 30 ML

Lekë 4,400.00 Lekë 5,500.00
Title:  
Serum hidratues dhe anti-rrudhë.

30 ml

La Roche Posay Hyalu B5 Serum, ky serum kundër rrudhave dhe ultrahidratues i acidit hialuronik për fytyrën dhe qafën i jep lëkurës një ndjesi të mëndafshtë në prekje dhe ndihmon në riparimin e lëkurës duke rimbushur barrierën natyrale të lagështisë. 

Ky serum kombinon Acidin Hialuronik të pastër të koncentruar, Madekasoside dhe Vitaminën B5 për efektivitet optimal, ndërsa është i përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme.
Ai siguron:

  • Acidi hialuronik (HA): Një polisakarid (polimer karbohidratesh) që gjendet natyrshëm në lëkurë. Kur përdoret në një formulë, HA është një hidratant efektiv që mund të mbajë një sasi të madhe uji për të ndihmuar në ruajtjen e lagështisë së lëkurës.
  • Madecassoside: Me prejardhje nga bima Centella Asiatica, madecassoside është i njohur për vetitë e tij ushqyese.
  • Glicerina: Rrjedh nga burimet bimore, është një hidratues i shkëlqyer. Ndihmon në hidratimin e lëkurës duke thithur ujin nga mjedisi përreth.
  • Vitamina B5: Panthenol (provitamin B5) është një përbërës kyç i përdorur në disa formula La Roche-Posay për të ndihmuar lëkurën të ndihet e qetë dhe e hidratuar.
  • Dimetikoni: Një polimer me bazë silikoni që përdoret si mbrojtës i lëkurës për të ndihmuar në reduktimin e humbjes së ujit.
  • Uji Termal Prebiotik La Roche-Posay: Një ujë qetësues me burim në qytetin La Roche-Posay në Francë dhe një përbërës thelbësor në shumicën e produkteve tona. Ai përmban një kombinim unik të mineraleve, elementëve gjurmë dhe një përqendrim të lartë të selenit, një antioksidant natyral.

Hapi 1: Mbushni pikatoren me serum dhe aplikoni 3-4 pika në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në fytyrë dhe qafë.
Hapi 2: Aplikoni pas pastrimit. Mund të përdoret vetëm ose nën një hidratues.
Hapi 3: Pas tij përdorni një krem me faktor mbrojtës ndaj diellit.

Shiko edhe