La Roche Posay Hydraphase HA Rich Cream * 50 ML

La Roche Posay Hydraphase HA Rich Cream * 50 ML

Lekë 4,000.00
Title:  
Krem me veti intensive hidratuese.

50 ml

La Roche Posay Hydraphase HA Rich Cream, ky krem ​​i pasur fytyre është i formuluar me Acid Hialuronik me prejardhje natyrale nga Green Technology* dhe Uji i Burimeve Termale La Roche-Posay për të hidratuar dhe qetësuar lëkurën e dehidratuar.

Ai përmban:

  • Acid Hialuronik me prejardhje natyrale (HA) nga Green Technology: Një polisaharid (polimer karbohidratesh) që gjendet natyrshëm brenda lëkurës. Kur përdoret në një formulë, HA është një hidratant efektiv që mund të mbajë një sasi të madhe uji për të ndihmuar në ruajtjen e lagështisë së lëkurës.
  • Ujë Termal i Burimit La Roche-Posay: Një ujë qetësues me burim në qytetin La Roche-Posay në Francë dhe një përbërës kryesor në shumicën e produkteve tona. Ai përmban një kombinim unik të mineraleve, elementëve gjurmë dhe një përqendrim të lartë të selenit, një antioksidant natyral.
Aplikojeni në lëkurë të thatë çdo ditë për hidratim 72 orë dhe një ushqim të menjëhershme për një lëkurë me pamje rrezatuese.
Teksturë e pasur kremoze, ideale për lëkurë të thatë.

Hapi 1: Pas pastrimit, aplikojeni në fytyrë dhe qafë.
Hapi 2: Aplikoni hidratuesin me lëvizje të buta rrethore.
Hapi 3: Përsëriteni procesin e aplikimit në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.

Shiko edhe