La Roche Posay Hydraphase Intense Yeux * 15 ML

La Roche Posay Hydraphase Intense Yeux * 15 ML

Lekë 3,180.00
Title:  
Krem hidratant intensiv për zonën rreth syve.

15 ml

La Roche Posay Hydraphase Intense Yeux hidraton menjëherë dhe siguron hidratim afatgjatë. Zvogëlon dukshëm pamjen e qeskave nën sy dhe ënjtjen.

Përbërësit:

  • Acidi hialuronik (HA): Një polisakarid (polimer karbohidratesh) që gjendet natyrshëm në lëkurë. Kur përdoret në një formulë, HA është një hidratant efektiv që mund të mbajë një sasi të madhe uji për të ndihmuar në ruajtjen e lagështisë së lëkurës.
  • Glicerina: Rrjedh nga burimet bimore, është një hidratues i shkëlqyer. Ndihmon në hidratimin e lëkurës duke thithur ujin nga mjedisi përreth.
  • Kafeina: Një antioksidant i njohur për të ndihmuar në reduktimin e shfaqjes së qeskave nën sy dhe rrathëve të errët.
  • Uji Termal i Burimit La Roche-Posay: Një ujë qetësues me burim në qytetin La Roche-Posay në Francë dhe një përbërës thelbësor në shumicën e produkteve tona. Ai përmban një kombinim unik të mineraleve, elementëve gjurmë dhe një përqendrim të lartë të selenit, një antioksidant natyral.

Hapi 1: Pas pastrimit, aplikoni një sasi të vogël produkti në majën e gishtit të unazës.
Hapi 2: Masazhojeni me delikatesë rreth zonës së syve dhe qepallave të thata.
Hapi 3: Përsëriteni procesin e aplikimit në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.

Shiko edhe