La Roche Posay Hydraphase Intense Serum * 30 ML

La Roche Posay Hydraphase Intense Serum * 30 ML

Lekë 4,300.00
Title:  
Serum hidratues për lëkurë të ndjeshme dhe të dehidratuar.

30 ml

La Roche Posay Hydraphase Intense Serum hidraton intensivisht dhe zbut dukshëm lëkurën. Tekstura e lehtë përthithet shpejt për të lënë lëkurën të ndjehet e rehidratuar.

Përbërësit:

  • Acidi Hialuronik (HA): Një polisakarid (polimer karbohidratesh), që gjendet natyrshëm në lëkurë. Kur përdoret në një formulë, HA është një hidratant efektiv që mund të mbajë një sasi të madhe uji për të ndihmuar në ruajtjen e lagështisë së lëkurës.
  • Glicerina: Rrjedh nga burimet bimore, është një hidratues i shkëlqyer. Ndihmon në hidratimin e lëkurës duke thithur ujin nga mjedisi përreth.
  • Uji Termal i Burimit La Roche-Posay: Një ujë qetësues me burim në qytetin La Roche-Posay në Francë dhe një përbërës thelbësor në shumicën e produkteve tona. Ai përmban një kombinim unik të mineraleve, elementëve gjurmë dhe një përqendrim të lartë të selenit, një antioksidant natyral.

Hapi 1: Pas pastrimit, aplikojeni në fytyrë dhe qafë.
Hapi 2: Aplikoni serumin me lëvizje të buta rrethore.
Hapi 3: Përsëriteni procesin e aplikimit në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.

Shiko edhe