La Roche Posay Lipikar Baume AP+M

Lekë 2,560.00
Formëdoza:  
Balsam riparues për lëkurë të thatë me tendencë atopike.

200 ml, 400 ml

La Roche Posay Lipikar Baume AP+M është një produkt me efekt të trefishtë: kundër gërvishtjeve, kundër relapsit dhe qetësues të menjëhershëm për lëkurat me tendencë atopike.

Ai vepron në 2 faktorët përcaktues të një lëkure të prirur ndaj ekzemës atopike:

  • Rivendos dhe stabilizon mikrobiomën falë Aqua Posae Filiformis,
  • Rikthen dhe ruan barrierën e lëkurës falë Gjalpit Shea.
  • Formula gjithashtu përmban Niacinamide qetësuese.
Cilësia e këtij balsami siguron një lëkurë jo të yndyrshme dhe jo ngjitëse. Lëkura ndihet e qetë dhe e butë.

Testuar në lëkurë të prirur ndaj ekzemës atopike ose alergjike.

Pa aroma.

Aplikojeni 1 herë në ditë, duke e masazhuar butësisht.

I përshtatshëm për fytyrë dhe trup.

Shiko edhe