La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum 30 ML

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum 30 ML

Lekë 5,500.00
Title:  
Serum me Vitaminë C 10%.

30 ml

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum, ky serum anti-rrudhë i vitaminës C për fytyrën dhe qafën e lë lëkurën më rrezatuese, më të butë dhe të hidratuar. Si rezultat, rrudhat reduktohen dhe struktura dhe toni i lëkurës janë më të njëtrajtshme dhe më të rafinuara. 

Ky serum kombinon Vitaminë C të përqendruar 10% të pastër, Acid Salicilik dhe Neurosensinë për efektivitet optimal, ndërsa është gjithashtu i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

Ai siguron:

  • Vitamina C 10% e pastër: I njohur gjithashtu si acidi L-askorbik, ky përbërës rekomandohet zakonisht nga dermatologët. Brenda formulave tona, kjo vitaminë e tretshme në ujë është e njohur për vetitë e saj antioksiduese dhe të dukshme kundër plakjes.
  • Acidi Salicilik: I njohur për vetitë e tij efektive eksfoliuese për të ndihmuar në pastrimin dhe rafinimin e pamjes së poreve. Një zgjedhje ideale për ata që shqetësohen me poret e bllokuara dhe lëkurë të yndyrshme.
  • Neurosensinë: Një dipeptid sintetik, i njohur gjithashtu si cetil ester acetil dipeptid-1, që përdoret për të ndihmuar lëkurën të ndihet e qetë.
  • Glicerina: Rrjedh nga burimet bimore, është një hidratues i shkëlqyer. Ndihmon në hidratimin e lëkurës duke thithur ujin nga mjedisi përreth.
  • Acidi Hialuronik (HA): Një polisakarid (polimer karbohidratesh) që gjendet natyrshëm në lëkurë. Kur përdoret në një formulë, HA është një hidratant efektiv që mund të mbajë një sasi të madhe uji për të ndihmuar në ruajtjen e lagështisë së lëkurës.
  • Uji Termal i Burimit La Roche-Posay: Një ujë qetësues me burim në qytetin La Roche-Posay në Francë dhe një përbërës thelbësor në shumicën e produkteve tona. Ai përmban një kombinim unik të mineraleve, elementëve gjurmë dhe një përqendrim të lartë të selenit, një antioksidant natyral.

Hapi 1: Mbushni pikatoren me serum dhe aplikoni 3-4 pika në mëngjes në fytyrë dhe qafë.
Hapi 2: Aplikoni pas pastrimit. Mund të përdoret vetëm ose nën një hidratues.
Hapi 3: Pas tij përdorni një krem me faktor mbrojtës ndaj diellit.

Shiko edhe