La Roche Posay Redermic C Eyes * 15 ML

La Roche Posay Redermic C Eyes * 15 ML

Lekë 5,100.00
Title:  
Krem hidratant dhe anti-rrudhë për zonën rreth syve.

15 ml

La Roche Posay Redermic C Eyes është një hidratues i përditshëm për konturet e syve, që ndihmon lëkurën në mënyrë të dukshme dhe ndihmon në reduktimin e dukshëm të shfaqjes së rrudhave fine. Me Vitaminë C të pastër dhe Acid hialuronik të fragmentuar, ky krem ​​për sytë përmirëson ndjesinë e fortë të lëkurës.
Ajo siguron:

Ai siguron:

  • Vitamina C e pastër: E njohur gjithashtu si acidi L-askorbik, ky përbërës rekomandohet zakonisht nga dermatologët. Brenda formulave tona, kjo vitaminë e tretshme në ujë është e njohur për vetitë e saj antioksiduese dhe të dukshme kundër plakjes.
  • Acidi hialuronik (HA): Një polisakarid (polimer karbohidratesh) që gjendet natyrshëm në lëkurë. Kur përdoret në një formulë, HA është një hidratant efektiv që mund të mbajë një sasi të madhe uji për të ndihmuar në ruajtjen e lagështisë së lëkurës.
  • Madecassoside: Me prejardhje nga bima Centella Asiatica, madecassoside është i njohur për vetitë e tij ushqyese.
  • Glicerina: Rrjedh nga burimet bimore, është një hidratues i shkëlqyer. Ndihmon në hidratimin e lëkurës duke thithur ujin nga mjedisi përreth.
  • Dimetikoni: Një polimer me bazë silikoni që përdoret si mbrojtës i lëkurës për të ndihmuar në reduktimin e humbjes së ujit.
  • Gjalpi Shea: Me burim të qëndrueshëm në Burkina Faso. Formulat me gjalp shea ndihmojnë në rivendosjen e shtresës hidrolipidike të lëkurës dhe ndihmojnë lëkurën të ndihet e qetë.
  • Uji Termal i Burimit La Roche-Posay: Një ujë qetësues me burim në qytetin La Roche-Posay në Francë dhe një përbërës thelbësor në shumicën e produkteve tona. Ai përmban një kombinim unik të mineraleve, elementëve gjurmë dhe një përqendrim të lartë të selenit, një antioksidant natyral.

Hapi 1: Aplikojeni në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.
Hapi 2: Masazhoni nga këndi i brendshëm i syrit  jashtë.

Shiko edhe