La Roche Posay Redermic R Eyes * 15 ML

La Roche Posay Redermic R Eyes * 15 ML

Lekë 5,320.00
Title:  
Krem me përmbajtje renitoli, për zonën rreth syve.

15 ml

La Roche Posay Redermic R Eyes, ky krem ​​për sytë me retinol të pastër kundër plakjes ndihmon në zvogëlimin e dukshëm të rrudhave dhe rrathëve të errët. 

Kjo formulë unike siguron një efekt lifting të dukshëm të menjëhershëm dhe është mjaft e butë për zonën e ndjeshme të syve.

Ky krem siguron:

  • Retinol i pastër: Një derivat i vitaminës A (acidi retinoik) që rekomandohet gjerësisht nga dermatologët. Kur përdoret në formulat tona, ndihmon në promovimin e qarkullimit të qelizave sipërfaqësore dhe përmirëson pamjen e linjave të imëta dhe rrudhave.
  • Kafeina: Një antioksidant i njohur për të ndihmuar në reduktimin e shfaqjes së qeskave nën sy dhe rrathëve të errët.
  • Glicerina: Rrjedh nga burimet bimore, është një hidratues i shkëlqyer. Ndihmon në hidratimin e lëkurës duke thithur ujin nga mjedisi përreth.
  • Dimetikoni: Një polimer me bazë silikoni që përdoret si mbrojtës i lëkurës për të ndihmuar në reduktimin e humbjes së ujit.
  • Uji Termal i Burimit La Roche-Posay: Një ujë qetësues me burim në qytetin La Roche-Posay në Francë dhe një përbërës thelbësor në shumicën e produkteve tona. Ai përmban një kombinim unik të mineraleve, elementëve gjurmë dhe një përqendrim të lartë të selenit, një antioksidant natyral.

Hapi 1: Aplikoni në mbrëmje. Masazhoni nga këndi i brendshëm i syrit nga jashtë.
Hapi 2: Përdorni çdo mëngjes kremin me faktor mbrojtës ndaj diellit.

Rekomandohet për përdorim gjatë natës.
Nëse përdoret së bashku me një hidratues fytyre, përdorni fillimisht produktin e syve.
Nëse lëkura është e ndjeshme gjatë përdorimit të parë, aplikojeni duke bërë pushim midis aplikimeve.

Shiko edhe