La Roche Posay Toleriane Dermallergo Cream * 40 ML

La Roche Posay Toleriane Dermallergo Cream * 40 ML

Lekë 3,790.00
Title:  
Krem hidratues dhe qetësues për lëkurë të ndjeshme.

40 ml

La Roche Posay Toleriane Dermallergo Cream është një krem ushqyes dhe qetësues që është vërtetuar klinikisht se hidraton lëkurën dhe redukton shenjat e ndjeshmërisë si thatësi, shtrëngim dhe kruajtje. 

Kremi Toleriane Dermallergo përforcon funksionin e barrierës së lëkurës dhe siguron hidratim deri në 48 orë për lehtësim të menjëhershëm. 

E miratuar nga Allergy UK, formula e butë ndihmon në reduktimin e skuqjes dhe kruajtjes që lidhet me lëkurën e thatë. Tekstura e tij ushqyese por e lehtë e lë lëkurën të ndjehet e butë dhe e qetë. 

  • Ai është i pasur me Probiotikë dhe Neurosensinë, të cilët qetësojnë irritimet e lëkurës dhe forcojnë barrierën mbrojtëse të saj. 
  • E kombinuar me Ujin e Burimeve Termale nga La Roche-Posay, kjo formulë hidraton menjëherë dhe qetëson lëkurën e ndjeshme.

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë, zonën e syve dhe qafën.

Shiko edhe