La Roche Posay Toleriane Sensitive Cream * 40 ML

La Roche Posay Toleriane Sensitive Cream * 40 ML

Lekë 3,790.00
Title:  
Krem hidratues për lëkurë të thatë dhe sensitive.

40 ml

La Roche Posay Toleriane Sensitive Cream zbut, mbron dhe hidraton. Lëkura e ndjeshme kërkon vëmendje të veçantë për të riparuar funksionin e saj mbrojtës dhe për të ruajtur mikrobiomën e saj natyrore, një pengesë e padukshme që e mbron atë nga irrituesit dhe stresorët mjedisorë.

Ky krem siguron:

  1. Hidratim intensiv deri në 48 orë. Riparon dhe forcon barrierën e lëkurës.
  2. Veprim të fuqishëm qetësues. Qetëson lëkurën dhe zvogëlon skuqjen. Lehtëson shtrëngimin e lëkurës, djegien ose ndjesinë e shpimit, thatësinë dhe skuqjen e herëpashershme.
Përmban:
  • Ceramide për të riparuar dhe mbrojtur mikrobiomën e lëkurës.
  • Glicerina ofron deri në 48 orë hidratim.
  • Ujë Termal La Roche Posay me veti qetësuese. Ndihmon në reduktimin e skuqjes.
Një risi në hidratimin e lëkurës. Një formulë e përshtatshme edhe për fëmijët.

Aplikojeni në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe qafë çdo mëngjes dhe/ose mbrëmje.

Shiko edhe