La Roche Posay Toleriane Sensitive Fluide * 40 ML

La Roche Posay Toleriane Sensitive Fluide * 40 ML

Lekë 2,980.00
Title:  
Fluid hidratues për lëkurë të ndjeshme.

40 ml

La Roche Posay Toleriane Sensitive Fluide, ky hidratues pa vaj, pa aroma, është formuluar me një përqendrim të lartë të Ujit të Burimit Termal i pasur me prebiotikë për një veprim të dyfishtë riparues të barrierës së lëkurës. 

  • Ndihmon në riparimin e funksionit mbrojtës të lëkurës dhe ruan mikrobiomën natyrale të lëkurës, një pengesë e padukshme që e mbron atë nga irrituesit dhe patogjenët mjedisorë, në mënyrë që të reduktojë ndjeshmërinë e lëkurës. 
  • Ky hidratues qetësues siguron hidratim 48-orësh, që rehaton lëkurën dhe zvogëlon ndjeshmërinë me kalimin e kohës, duke ndihmuar në lehtësimin e shtrëngimit, ndjesisë së shpimit, thatësisë dhe skuqjes së herëpashershme.

I formuluar me një numër të kufizuar përbërësish në një teksturë të lehtë, mattifikuese dhe jo të yndyrshme, e përshtatshme për lëkurë të kombinuar në të yndyrshme.

  • Përmban Glicerinë për të hidratuar, Niacinamide (vitaminë B3) për të qetësuar intensivisht dhe Ujë Termal Prebiotik La Roche-Posay për të qetësuar dhe reduktuar irritimet e lëkurës.

Si të përdorim Toleriane Sensitive Fuide?

HAPI 1: Pastroni lëkurën duke përdorur një pastrues të butë dhe thajeni lëkurën. Kini kujdes që të mos e fshini.
HAPI 2: Aplikoni fluidin Toleriane Sensitive në fytyrë dhe qafë në mëngjes dhe/ose në mbrëmje. Për përdorim gjatë ditës, ne rekomandojmë shoqërimin me një SPF.

Shiko edhe