La Roche Posay Toleriane Sensitive Rich Cream * 40 ML

La Roche Posay Toleriane Sensitive Rich Cream * 40 ML

Lekë 2,975.00
Title:  
Krem me veti të theksuara hidratuese për lëkurë sensitive të thatë.

40 ml

La Roche Posay Toleriane Sensitive Rich Cream është një krem ​​mbrojtës qetësues - një hidratues prebiotik hidratues për lëkurën e ndjeshme dhe të thatë të prirur për acarim. Ndihmon në hidratimin, mbrojtjen dhe zbutjen e lëkurës. 

I përshtatshëm edhe për lëkurën delikate të foshnjave. Për lëkurë të ndjeshme dhe intolerante,

  • I pasur me Ujin Termal La Roche-Posay, hidratuesi i fytyrës Toleriane Sensitive Riche përmban një strukturë ekstra-hidratuese dhe të pasur për lëkurë të ndjeshme.
  • Si një hidratues prebiotik, Toleriane Sensitive Riche ka lëndë aktive hidratuese, qetësuese dhe mbrojtëse, duke përfshirë Glicerinën, që hidraton për 48 orë.
  • Vitaminë B3 për të kthyer ndjesinë e rehatisë lëkurës së thatë. Ky kombinim i fuqishëm ndihmon në lehtësimin e thatësisë dhe skuqjes së herëpashershme.

Aplikojeni në mëngjes dhe/ose mbrëmje në lëkurë të pastër, duke e masazhuar butësisht.

Shiko edhe