La Roche Posay Toleriane Ultra Eye Cream * 20 ML

La Roche Posay Toleriane Ultra Eye Cream * 20 ML

Lekë 3,000.00
Title:  
Krem hidratues për zonën rreth syve.

20 ml

La Roche Posay Toleriane Ultra Eye Cream ndihmon në rivendosjen e barrierës natyrore mbrojtëse të lëkurës rreth zonës së syve dhe qepallave: zona të prirura ndaj shenjave të acarimit për shkak të thatësisë dhe ndjeshmërisë. Ofron rehati të menjëhershme dhe afatgjatë, qetësimin e lëkurës dhe plotësimin e barrierës ujore të lëkurës.

Përbërësit:

  • Neurosensine: Një dipeptid sintetik, i njohur gjithashtu si cetil ester acetil dipeptid-1, që përdoret për të ndihmuar lëkurën të ndihet e qetë.
  • Niacinamide: Një formë e vitaminës B3, niacinamidi është një vitaminë e tretshme në ujë. Përdoret gjerësisht në dermatologji për vetitë e tij qetësuese, duke ndihmuar në rivendosjen e barrierës ujore të lëkurës dhe zbehjen e dukshme të çngjyrosjeve të lëkurës.
  • Gjalpi Shea: Me burim të qëndrueshëm në Burkina Faso. Formulat me gjalp Shea ndihmojnë në rivendosjen e shtresës hidrolipidike të lëkurës dhe ndihmojnë lëkurën të ndihet e qetë.
  • Glicerina: Rrjedh nga burimet bimore, është një hidratues i shkëlqyer. Ndihmon në hidratimin e lëkurës duke thithur ujin nga mjedisi përreth.
  • Dimetikoni: Një polimer me bazë silikoni që përdoret si mbrojtës i lëkurës për të ndihmuar në reduktimin e humbjes së ujit.
  • Uji Termal i Burimit La Roche-Posay: Një ujë qetësues me burim në qytetin La Roche-Posay në Francë dhe një përbërës thelbësor në shumicën e produkteve tona. Ai përmban një kombinim unik të mineraleve, elementëve gjurmë dhe një përqendrim të lartë të selenit, një antioksidant natyral.
Ky krem është formuluar pa përbërës që mund të shkaktojnë acarim të mundshëm ose reaksione alergjike, të tilla si konservues, parabenë, aromë dhe alkool tharës. Paketimi i tij unik hermetik përmban valvola kundër kontaminimit që parandalojnë ajrin ose ndotësit të rihyjnë.

Hapi 1: Pas pastrimit, aplikoni një sasi të vogël produkti në majën e gishtit të unazës.
Hapi 2: Lyejeni me delikatesë rreth zonës së syve dhe qepallave të thata.
Hapi 3: Përsëriteni procesin e aplikimit në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.

Shiko edhe