Mustela After Sun Lotion 125 ML

Lekë 2,000.00
Title:  
Krem me 97% përbërës me origjinë natyrale, të cilat qetësojnë dhe freskojnë lëkurën e foshnjave dhe fëmijëve pas ekspozimit në diell.

125 ml

Mustela After Sun Lotion ndihmon lëkurën e re të rikuperohet pas ekspozimit në diell dhe është e krijuar posaçërisht për të sapolindurit, foshnjat dhe fëmijët.

Ka efekt të menjëhershëm ftohës, qetësues dhe hidratues për lëkurën e irrituar pas ekspozimit ndaj rrezatimit të dëmshëm diellor. Paketimi është mjaft praktik dhe funksionon në çdo pozicion, madje mund ta përdoret edhe me kokë poshtë!

Përmban 97% të përbërësve me origjinë natyrale.

Përbërësit Aktivë:

  • Avokado, një përbërës aktiv natyral, forcon barrierën e lëkurës, ruan qelizat e lëkurës dhe mbron nga rrezet UV.
  • Vaji Jojoba ka veti ushqyese për lëkurën.
  • Gjalpi Cupuaçu, një gjalpë me acide yndyrore me origjinë natyrale, ka veti të larta hidratuese.

Aplikojeni locionin pas dushit të fëmijës, duke e masazhuar lehtë në fytyrë dhe trup.

Shiko edhe