Mustela Lait Solaire SPF 50

Lekë 2,800.00
Size:  
Qumësht mbrojtës me spf 50 për fytyrën dhe trupin e bebeve dhe fëmijëve.

200 ml

Qumësht mbrojtës nga dielli me spf 50 për lëkurën e ndjeshme të bebeve që nga lindja.

  • Me sistem fotombrojtës anti UVB-UVA, shumë rezistent ndaj ujit dhe me përbërës natyralë të certifikuar. Formuluar për të minimizuar rrezikun e reaksioneve alergjike.
  • Ekstrakt Avokado, i cili ndihmon në përforcimin e barrierës së lëkurës për të ruajtur pasurinë e saj qelizore nga agresionet e rrezeve UV.
Për lëkura të ndjeshme, intolerante dhe me tendencë atopike.  . Formula kremoze përhapet lehtë në lëkurë dhe nuk lë ndjesi ngjitëse. Rezistent ndaj ujit, djersitjes dhe fshirjes nga rrobat apo peshqiri.

Për fytyrë dhe trup.

Pa fragranca, pa alkool, pa parabene.

Aplikohet bollshëm në lëkurën e thatë, çdo 2 orë.

Të evitohet kontakti i produktit me sytë.

Këshillohet përdorimi i kapaleve, syzeve dhe bluzës për mbrojtjen e lëkurës së bebeve.
Rekomandohet shmangia e kontaktit direkt të lëkurës së bebeve me rrezet e diellit.

Shiko edhe