Noreva Exfoliac Global 6 Intensive Global Care *30 ML

Noreva Exfoliac Global 6 Intensive Global Care *30 ML

Lekë 2,700.00
Title:  
Krem trajtues kundër shenjave.

30 ml

Noreva Exfoliac Global 6 Intensive Global Care është një krem trajtues me tolerancë të lartë për imperfeksionet e lehta deri në më të rënda, i cili eksfolion, korrekton, zbut, matifikon dhe trajton.

  • Lipobactol lejon kremin të penetrojë dhe eliminojë bakteret, të rregullojë yndyrën dhe të parandalojë formimin e shenjave post-akne.
  • Acidi Hialuronik 300 aktivizon mekanizmin mbrojtës të lëkurës, duke rritur prodhimin e defensinës dhe duke ndihmuar në riparimin e qelizave të lëkurës.
  • Kjo përkujdesje mundëson një eksfolim të menjëhershëm dhe që zgjat falë enkapsulimit të acidit salicilik 2% e kombinuar me rregullimin e proliferimit të keratinociteve, duke shmangur bllokimin e poreve.
  • Falë ceramideve dhe agjentëve hidratues, hidraton dhe matifikon në mënyrë perfekte lëkurën.

Shërben si një bazë shumë e mirë makijazhi, lehtësisht e parfumuar.

Pa paraben, jo komedogjenik.


Të aplikohet në mëngjes dhe / ose në mbrëmje në të gjithë fytyrën pas pastrimit.

Shiko edhe