Nuxe Delicious Lotion * 150 ML

Lekë 2,625.00 Lekë 3,500.00
SPF:  
Locion me mbrojtje të lartë ndaj diellit, për fytyrën dhe trupin.

150 ml

Nuxe Delicious Lotion mbron fytyrën dhe trupin nga rrezatimi i dëmshëm diellor dhe parandalon shfaqjen e rrudhave dhe njollave kafe në lëkurë. Tekstura e tij fluide dhe e lehtë përhapet dhe absorbohet lehtë nga lëkura.

  • Ektraktet bimore të Orizit, Rozmarinës dhe Vitamina E me vetinë e tyre antioksidante, mbrojnë lëkurën nga fotoplakja.
  • Ekstraktet e lules Kau Pe, të njohur për vetitë e tyre zbutëse, qetësojnë ndjesitë e skuqjes dhe të parehatisë të lëkurës.
  • Glicerina dhe Uji nga bima e Zymbylit e mbajnë lëkurën të hidratuar.
  • Kombinimi i këndshëm i fragrancave të Vaniljes, Portokallit dhe bimës Tiare e bëjnë të parezistueshëm.

Rezistent ndaj ujit dhe djersitjes.

Ideal për personat, që kryejnë aktivitet sportiv në ambient të hapur.


Aplikojeni 30 minuta para ekspozimit në diell dhe shijoni ndjesinë përthithjes nga lëkura , duke lënë një ndjesi butësie dhe asnjë shenjë shtress të bardhë. Gjatë aplikimit në fytyrë, shmangni kontaktin me sytë.

Riaplikojeni disa herë në ditë, sidomos pas notimit, tharjes së lëkurës me peshqir.

Kujdes:

  • Aplikimi i një sasie të pamjaftueshme produkti, ul fuqinë mbrojtëse të tij ndaj diellit.
  • Ekspozimi i vazhdueshëm në diell është shumë i rrezikshëm. Një produkt me faktor mbrojtës nuk siguron mbrojtje 100% të sigurtë. Shmangni ekspozimin në diell gjatë orëve të mesditës.

Shiko edhe